Táborová základna


 Táborová základna Valšov - tzv. Starý plac (1984 - 1992)

Tato základna byla využívána od roku 1984. Byl zde vystavěn velký srub, který využívali otužilci i v zimě. Když jednou přišel silnější vítr a popadaly na něj stromy, došlo ke vzniku velkého kamenolomu a vodního díla Slezská harta, byli jsme nuceni najít jiné místečko vhodné pro pořádání našich letních táborů.
Bylo to pro všechny nadšence velmi smutné, protože jsme přišli o velmi příjemný kout naší přírody, kde jsem se všichni velmi rádi vraceli, přestože nás tam čekala nejen zábava, ale i velká dřina. Vzhledem k tomu, že rčení 1 obrázek za 1000 slov platí víc než cokoliv jiného raději si prohlédněte pár fotografií.


Táborová základna Valšov - tzv. Nový plac (1990 - 2001)

Tato základna se začala využívat střídavě jak se Starým placem, kde jezdily jen ty silnější nátury, kdy vždy před odstřelem v kamenolomu museli vyklidit tábor a po odstřelu se mohli vrátit zase zpět, tak i s Čokoládkou. Byli jsme však velmi rádi, že jsme se vrátili do této námi velmi oblíbené krajiny. Bylo zde velmi příjemné sžití s místními domorodci, kdy jsme si navzájem pomáhali a bylo vše ve velmi příznivé shodě. Pořád jsme tak nějak nostalgicky vzpomínali na Starý plac, ale jinak jsme byli v rámci možností spokojeni. Bohužel přišel nepopulární rok 1997 a děsivé povodně, které se nám bohužel nevyhly. Naštěstí nedošlo k žádné újmě na zdraví, ale jen k nějakým materiálním škodám, ze kterých se však vzpamatováváme do dnes.
Takže jestli by se našel nějaký dobrovolný sponzorský dárce dveře k nám jsou otevřeny. I v dalších letech jsme pořádali tábory zde a věřili jsme, že rok 1997 se už přece nemůže opakovat, ale opak byl pravdou. Roky 1999 a 2000 jsme přežili velmi příjemně, ale pak přišel rok 2001a to byl poslední hřebík do rakve valšovských táborů. Ještě ráno v ten nezapomenutelný den jsme navezli do tábora potraviny a bylo vše v naprostém pořádku. Odpoledne, když jsme vezli děti do tábora autobusem, tak se strhla průtrž mračen a už to bylo. Přijeli jsme a táborem protékalo půl metru vody. bylo nám všem do breku, ale když jsme se na sebe podívali nemuseli jsme říct ani slovo a bylo rozhodnuto, že tábor bude.
Ve spolupráci s místním zastupitelstvem jsme ubytovali děti v místní mateřské školce, která je v létě nevyužitá. Ženy se staraly o děti a chlapi nastoupili na plac a začali  ihned jak voda opadla uklízet tábořiště, abychom se tam mohli co nejdříve nastěhovat. Za jeden a půl dne nebylo na tábořišti poznat, že zde nějaká voda tekla a po požehnání hygienou jsme se s dětmi nastěhovali do tábora. Nakonec tedy rok 2001 dopadl dobře, ale už jsme neměli psychickou sílu do dalších let riskovat podobné situace. Byli jsem tedy nuceni hledat novou základnu.


Táborová základna Hustopeče nad Bečvou od roku 2002

Bylo to velké štěstí, že se na podzim roku 2001 po té co jsme se rozhodli ukončit veškeré aktivity ve Valšově naskytla příležitost získat táborovou základnu u Hustopečí nad Bečvou. Jeli jsme se na tuto základnu podívat a po té co jsme si prohlédli srub a bezprostřední okolí bylo rozhodnuto.
 Dva  sruby, z toho jeden slouží jako jídelna a kuchyň a druhý jako kůlna a sklad.
Plac má rozměry jednoho a půl fotbalových hřišť, takže je tam místo nejen pro tábořiště, ale i pro různá hřiště atd. Tábořiště je umístěno na velké louce uprostřed lesů dostatečně daleko od civilizace. Už jsme zde strávili šestero prázdnin.
Ke koupání lze využít nedalekou štěrkovnu popřípadě teče asi 300 m od tábora řeka Bečva, která je  velmi vhodná ke koupání s dětmi, neboť v roce 2003 došlo k úpravě koryta povodím Bečvy.
Zatím jsme tam víc než spokojeni ne jen my a hlavně děti, které tam vždy stráví nádherných 14 dní. I zde je možno si udělat obrázek pomocí fotografií.